Mladí hasiči

article preview

Dobrovolní hasiči z Březí proměnili svůj sen ve skutečnost a téměř po 30 letech se znovuotevřel kroužek pro děti pod názvem:           ,, Mladí hasiči Březí".

Nábor se konal dne 4.10.2023 a na první hodinu přišlo celkem 30 dětí ve věku 5-14let. V tento den si děti mohly prohlédnout zázemí hasičky i samotnou hasičskou techniku.

Kroužek se koná každou středu a je zaměřen na celoroční činnost kolektivu, děti se zde učí základy topografie, střelbu ze vzduchovky, uzlování, vzdělávání v oblasti požární ochrany, základy první pomoci.

Postupně budou Mladí hasiči připravování na požární soutěže. Již první soutěž mají za sebou, kde sklidili úspěch - skončení v první desítce.

Součást aktivit jsou také výlety, exkurze. Děti jsou vedeny ke schopnosti týmové práce a zodpovědnosti, poznávají nové kamarády a zažívají spolu spoustu nových zážitků.

Nyní je ve spolku 26 dětí.

Náhledy fotografií ze složky Rajče